Fčuleky

Okruh

18.3.2007

…ahojte. tak po vyše mesiaci na cestách som dorazil do melbourne, kde som teraz na pár dní hosťom u Roba Eva zo Sramu. Moje hosťovanie v Melbourne a dlhšia zástavka je aj vnútená tým, že počas cestovania cez australsky outback, dezert kde teploty vystúpili na 50C sa moje auto rozhodlo začať štrajkovať a teraz má vynútený oddych a bude ma stáť zopar penazí aby som ho opravil a predal pred odchodom domov. Ale poporiadku …

Vyrazili sme aj s Natkou na cesty zo Sydney 7.2. a po východnom pobreží sme postupne dorazili až do tropického pásma na severe východneho pobrežia. tam sme pobudli zopár týždnov a aj ked obdobie daždov bolo dosť kruté a pršalo dosť vytrvalo tak som sa snažil pojazdiť čo najviac. Najčastejšie som jazdil s Tracey Hannah, segrou Micka Hannaha, ktorý však je túto zimu s jeho novou ženou v Colorade. Ale chlapci musím vám povedať, že Tracey by vám to naložila VšETKýM! Jazdí ako blázen. A okrem bajku dáva krosovú motorku a to tak 200km výlety. No proste malá, ale vysoko výkonná! Okrem jazdenia sme v Cairnse dali aj potapačský kurz a boli sme tri dni na lodi potapať na koralových útesoch.


Z Cairnsu sme sa vydali cez dezert smerom na juh a zastavky som mal aj na bikroske v Alice Springs, kde ma simpaťáci domáci hned obdarovali aj lokal dresom! Zastavili sme sa na Uluru- Ayers rock, známy monolit a ked sme odchádzali odtiaľ tak sa dokašlalo auto. Natka využila svoj šarm a ukecala jedneho truckera, kamionistu, ktorý preváža na kamióne autá zo severu na juh aby nás zviezol a tak naložil náš van na príves a odviezol nás z pekelného dezertu až na juh do Adelaide.


Týpek mi po ceste cez dezert kde nikoho nebolo zahlasil, či si nechcem zašoférovať, že on je dosť unavený a tak som si za jazdy sadol na sedadlo vodiča a šoféroval dlhočizný kamión. Paráda! No a z Adelaide, kde nam mechanik povedal, že auto je v takom stave, že sa už ani neoplatí opravovať sme sa ešte vydali na cestu do Melbourne po južnom pobreží. A dorazili sme sem takým spôsobom, že baterka bola úplne mrtva, lebo alternátor, čo ju dobíja je pokazený a tak ked som chcel naštartovať, tak len cez dráty od iného auta a nemal som ani svetla, ani stierače a hlavne som nemal brzdu, lebo ked som chcel zabrzdiť tak to skapalo a to znamenalo najsť niekoho dalšieho, čo nas naštartuje.


A tak som brzdil len v nevyhnutných situáciách a to ručkou. No v Melbourne to nebola sranda a trvalo nám to cedlý den kým sme sa dostali cez mesto 25km k Robovi domov. Našťastie tu sme to odparkovali u neho pred domom a mechanik prišiel pozrieť na to až sem. Býva na vrchu kopca, domy sú roztrúsené po lese a okrem toho, že sú tu parádne trate na kros aj na dhčko tak tu lietajú hejná tých najväčších papagájov.


Ale moc sa mi do toho nechce aby som to tu viac rozpisoval a myslím, že pre tých, čo majú chuť, budú oveľa lepšie fotečky, ktoré super vystihujú miesta kadiaľ sme sa túlali. A ešte vám poviem, že je to paráda a robí to strašne veľa ľudí z celej európy, ktorých sme postretali na cestách, že cestujú po austrálii a bývajú v aute. Je to tu úplne jednoduché lebo všetko, čo k životu potrebuješ nájdeš na cestách, tak ako grily kde sa dá variť tak aj sprchy.


 A tak nech si nikto nemyslí, že je to dovolenka, kde potrebuješ veľa prachov, lebo život je tu len o trošinku drahší ako u nás, čo sa potravín týka a nafta je lacnejšia ako u nás, takže ide len o to, či človek potrebuje luxus alebo mu stačí len dopravný prostriedok na prepravu a basa piva v kufri, tak ako všetkým nemčúrom, čo som tu stretol! Najväčší problém pre slováka sú víza. My zatiaľ nemáme možnosť získať prechodné pracovné ročné víza tak ako ostatné eu krajiny, ktoré vlaste umožnujú mladým prísť sem na rok a cestovať a popri tom robiť kade tade, či už zbierať ovocie alebo podobné veci.


 Snád to tak bude čoskoro aj pre nás lebo je to krajina, ktorú treba fakt vidieť! Tak foto čoskoro tu a v galerke ….

ohľade teamu …. chaloši vraciame sa 1.4. a tak hned začneme riešiť vaše loga na dresy atd …. jedna vec! ked posielate email napište vždy hore na začiatku mailu vaše meno lebo orientovať sa vo vašich parádnych mailových adresách je fakt dosť ťažké ked je vás tak veľa. A tak si postupne pripravte email, ktorý nám zašlete, kde bude na vrchu napísané vaše meno a potom zoznam vecí z maxxis atd., čo si chcete objednať do sezóny a priložte k tomu logá ktoré chcete mať na drese.


tí čo ste sa pýtali ohľade campu, ktorý robí bikemagazín v Jasnej, tak my s tým nemáme nič spoločné, čo sa týka organizácie. Bol som oslovený, či nemá záujem robiť inštruktora, ale žial v tom termíne som mimo. Ale myslím, že ked doma je také dobré počko, tak sa môžeme dohodnúť ked dorazím domov a vybehnúť cez víkend niekam pojazdiť.

takže zatím. f